KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597173
*
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 19:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 14:56:14
1
100 kr
24/8 23:33:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 14:56:14 | 1 | 100 kr |
24/8 23:33:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41